Zprovoznění OWFS na Turrisu

Instalace je snadná jako u ostatních balíčků které jsou zkompilovány pro Turrise. Následujícím příkazem provedeme instalaci OWFS včetně serveru.

opkg install owfs

opkg install owserver

opkg install owshell

 

V současné verzi má jednu nevýhodu a to že si nepamatuje zařízení připojené ke sběrnici po restartu systému. Toto lze považovat současně za zápor i klad. Nevýhodou je že při každém startu systému trvá 2 minuty než je možné používat zařízení připojená. Výhoda toho řešení spočívá v tom že není nutné složitě nic konfigurovat pro přidání zařízení a vše se načte po restartu systému. Sběrnice podporuje i připojení zařízení za chodu při dodržení určitých zásad které budou popsány v článku o zapojení a zprovoznění řadiče pro větší síť.

Nyní je potřeba vytvořit adresář do kterého připojíme naší MicroLan.

mkdir /mnt/owfs

 

Pro načtení zařízení připojených použijeme tento příkaz:

owserver -d /dev/ttyUSB0 -p 3000

sleep 2m

owfs -s 127.0.0.1:3000 /mnt/owfs

 

Díky tomuto příkazu budeme mít všechny zařízení připojené ve složce /mnt/owfs kde můžeme velice snadno pracovat se zařízeními jako by se jednalo o soubory což podrobněji bude rozepsáno v další části. Pro správné fungování je potřeba tento příkaz zařadit mezi příkazy které se mají provést po startu zařízení což provedeme zapsáním do souboru „rc.local“ který se nachází ve složce „etc“ .

 Důležité upozornění příkaz je nutno umístit před :

exit 0

 

Tento příkaz ukončuje spouštěcí sekvenci a vše co bude napsáno za ním bude ignorováno.

Comments are closed.